Nabízíme příjemné ubytování
ve Zlatých Horách v Jeseníkách

Okolí

Zlatokopecký skanzen

Při návštěvě této části zdejšího Zlatokopeckého skanzenu se přenesete do 16. století, kdy těžba zlata dosáhla vrcholu. Funkční repliky středověkých vodou poháněných strojů dokreslují zpracování tohoto vzácného kovu. Z centra Zlatých Hor vede k mlýnům červené a pak zelené turistické značení (3 km). Přímo na Zlatorudných mlýnech si vyzkoušíte narýžovat zlato.

Rozhledna na Biskupské kupě

Nachází se v nadmořské výšce 890m. Lze k ní vystoupat po zeleném značení z centra města (4 km) nebo ze záchytného parkoviště Petrovy boudy (1,5 km).

Městské muzeum

Nachází se na náměstí v budově Staré pošty z roku 1698. Stálou expozici tvoří Historie hornictví s ukázkou minerálů. Historie regionu a přilehlých obcí, dobové nářadí a náčiní a Selská světnice.
Ve sklepení je instalovaná novodobá důlní technika a expozice připomínající čarodějnické procesy. Vzácností je pamětní deska, oznamující, že v této budově přenocoval císař Josef II. Habsburský se svou družinou.

Poštovní štola

Patří mezi důlní dílo ze 16. století přístupné veřejnosti. Na jednotlivých úsecích jsou zachovány ručně sekané komíny a dřevěné vodotěžní zařízení. Nejpozoruhodnějším prvkem je modrá “alofánová” výzdoba. Prohlídku štoly je nutné objednat předem.

Poutní místo Panny Marie Pomocné

Toto majestátní poutní místo je vzdáleno 6 km od Zlatých Hor. K místu vede asfaltová silnice, která je zakončena záchytným parkovištěm. Turisté mohou využít trasu po žlutém turistickém značení, nazývaném také Křížová cesta nebo červeno-bílé značení Zlatohorské hornické naučné stezky.

Dětská léčebna Edel

Je zmodernizovaným objektem proslulého vodoléčebného sanatoria, založeného v 80. letech 19. století. V dětské léčebně se léčí děti s poruchami dýchacích cest. pro tyto účely slouží také upravené podzemní prostory zvané Speleoterapie. V rozsáhlém parku léčebny jsou umístěny různé cvičební stroje na posilování všech částí těla. Tato léčebna je vzdálena od apartmánu necelý kilometr.

Edelštejn

Je zříceninou středověkého hradu, který založil Přemysl Otakar II. Hrad ve 13. a 14. století plnil funkci hraniční pevnosti, kde se také shromažďovalo v okolních dolech vytěžené zlato.

Rejvíz a Naučná stezka k mechovému jezírku

Rejvíz je přírodní národní rezervace a patří mezi nejkrásnější horské obce jesenických hor. Dominantu Rejvízu dotváří zřícenina středověkého hradu Koberštejn. V Penzionu Rejvíz se nachází mini muzeum vyřezávaných židlí s karikaturami štamgastů. Za návštěvu stojí Velké mechové jezírko, patřící mezi rašelinná jezera, které se nachází 1,5 km od Rejvízu.

Polsko

V bezprostřední blízkosti Zlatých Hor je hraniční přechod s Polskou republikou. Do Městečka Glucholazy je to 9 km, do většího města Nisa 25 km.

LYŽOVÁNÍ

Ve Zlatých Horách se nachází Ski areál Příčná se čtyřsedačkovou lanovkou, který je v sezoně 2020-2021 mimo provoz. Lyžovat můžete v Dolním Údolí U Pekina (4 km), Skiareály Kopřivná, Malá Morávka, Praděd, Filipovice, Ramzová, Červenohorské sedlo a další, vše v dosahu max. 35 km. Na Rejvízu (8 km) jsou upravené běžkařské trasy.

CYKLISTIKA

Na své si přijdou milovníci rekreační jízdy na cyklookruzích přes rovinaté Polsko. Zdatnější cyklisté ocení horské trasy vedoucí krásnou jesenickou přírodou. Rychlebské stezky jsou vzdáleny 25 km.

KOUPÁNÍ

Venkovní koupaliště najdete v Jeseníku (21km), v okolí je několik krásných zatopených lomů. Dále je možno využít aquapark v polské Nise a koupaliště v Prudniku. Krytý vyhřívaný bazén je na Rejvízu (8 km), v České Vsi (20 km), v Bruntálu (45 km). Ve Zlatých Horách je veřejnosti přístupné velmi příjemné wellness centrum v hotelu Praděd.